Img
Ludzie listy piszą…

LUDZIE LISTY PISZĄ…

9 października  rozpoczął Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, który zachęca do refleksji nad tym odchodzącym w przeszłość sposobem komunikowania. Dziś łatwiej jest wysłać SMS-a lub e-maila niż kopertę z kolorowym znaczkiem i ręcznie zapisaną kartką w środku.     
                                                                                                               
W naszej szkole również celebrowaliśmy to święto. W klasie VI powstała „klasowa skrzynka” na listy, do której uczniowie przez tydzień mogli wrzucać listy oraz pocztówki do swoich przyjaciół z klasy. Każdy list był zaadresowany. 9 października klasowy listonosz wręczył każdemu uczniowi list lub kartkę z pozdrowieniami. Szóstoklasiści nie zapomnieli również o Pani Dyrektor oraz kolegach i koleżankach z klas młodszych do których także napisali listy. Radość i ekscytacja były przeogromne. Wszyscy czytali listy z zapartym tchem.   Klasa VI zgodnie uznała, że należy powtórzyć „akcję” pisania listów i to z pewnością wcześniej niż za kolejny rok.

Tego dnia uczniowie klasy VI postanowili również dołączyć do akcji pisania listów do dzieci z Polski – pisaliśmy listy do nowych znajomych z Wrocławia. Uczniowie pisali w nich o sobie, swoich pasjach i zainteresowaniach. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź. Mamy nadzieję, że nasi korespondencyjni koledzy szybko się do nas odezwą  i opowiedzą nam coś o sobie i swojej szkole.

List, napisany własnoręcznie, bez względu czy to do kolegi z klasy, czy osoby dorosłej zawiera w sobie coś więcej niż „garść” informacji. Zawiera w sobie wyjątkową moc i magię… Zachęcamy do pisania.

img
img